Geoblog.pl    rataj    Podróże    Azja 2010 - Tajlandia, Kambodża, Singapur, Malezja    Tanah Rata - czyli herbata

Tanah Rata - czyli herbata

Malezja
Malezja, Tanah Rata

Po zwiedzaniu malezyjskich miast przyszedl czas na podziwianie przyrody. Malezyjskie Tanah Rata to miesjcowosc podobna do naszego Zakopanego. Panuje tutaj bardzo dobry klimat do uprawy w zwiazku z czym region ten jest regionem rolniczym. Uprawia sie tu glownie herbate, ale bardzo popularne sa rowniez truskawki, kwiaty czy po prostu warzywa. Wybralismy sie na wycieczke gdzie mielismy okazje podziwiac widok na okolice z najwyzszej gory w Cameron Highlands, wedrowac z lokalnym przewodnikiem po „wiecznie zielonych” lasach strefy podrownikowej (mussy forest). Odwiedzilismy rowniez plantacje herbaty, motylarnie oraz farme truskawek. Najwieksze wrazenie zrobila na nas planatacja herbaty oraz las podzwrotnikowy. Truskawki natomiast najbardziej nam smakowaly :)

Zwiedzanie skonczylismy chwile przed 14 wiec udalo nam sie szybko spakowac i zdazyc na autobus do Ipoh, ktory wyjezdzal o 15. Z Ipoh pojechalismy dalej na wyspe Penang. Nie obylo sie bez przygod, bo okazalo sie, ze w Ipoh wysiedlismy na innym dworcu niz ten z ktorego odjezdzaja ekspresowe autobusy na Penang. Szybko jednak sobie z tym problemem poradzilismy, a poza tym mielismy dzieki temu okazje poznac dwojke hinduskich dzieciakow. Na miejsce dotarlismy przed 22, ale zanim wyladowalismy w hotelu bylo juz po 23. Zdazylismy tylko cos zjesc i szybko spac.

MGR
MGR - 2010-11-06 17:28
O kurcze - herbaciane wzgórza robią wrażenie. Ciekaw jestem ile ludzi to obrabia. Piliście świeżą herbatę ?

no11
no11 - 2010-11-06 19:57
Petronas robi wrażenie. Spytaj dlaczego nie przeszli z Kubicą z BMW do Renault? :-))). Ja tam czekam na fotki z białym piaskiem... :-)

Andrzej Mielcarek
Andrzej Mielcarek - 2010-11-08 09:28
Zaglądam prawie codziennie. Podziwiam, że znajdujecie siły żeby tak regularnie pisać:)
Relacje naprawdę bardzo dobre!

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019