Geoblog.pl    rataj    Podróże    Azja 2010 - Tajlandia, Kambodża, Singapur, Malezja    Melaka - mieszanka kultur

Melaka - mieszanka kultur

Malezja
Malezja, Melaka

Po 12 jestemy w Melace. Tutaj wybieramy riksze jako najwygodniejsza do zwiedzania. Ponad 2 godziny jezdzimy malowniczymi uliczkami Melaki i sluchamy opowiesci naprawde super przewodnika. Trafil nam sie jak kurze slepe ziarno. Podziwialismy rozne dzielnice Malaki, z roznych jej okresow. A miala ona naprawde burzliwe dzieje. Byla ona pod panowaniem Portugalczykow, potem Holendrow, trafili sie tez Chinczycy, spory wplyw na Malake wywarli Hindusi. ktorzy pozostawili po sobie spory slad. Swoje dolozyli tez Brytyjczycy. Krazac z dzielnicy do dzielnicy, od jednej ulicy do drugiej widac te wszystkie rozne kultury. Nasz hotel byl naprzeciwko swiatyni indyjskiej, tuz obok byla swiatynia arabska, a jakies 50 metrow dalej buddyjska. Byly rowniez swiatynie chrzescijanskie. Wszystko razem, obok siebie, w harmonii. Taka mniej wiecej jest Melaka. Nie mamy niestety czasu szczegolowo opisywac tego co zobaczylismy najlepiej poogladac zdjecia.

Tak sie zastanwiamy czy warto bawic sie w pisanie tego bloga, czy ktos wogole to czyta? Nikt nic nie skomentuje, nikt nic nie napisze. Zdopingujcie nas czasami bo naprawde czasami juz zasypiamy nad klawiatura, ale dzielnie uzupelniamy bloga o kolejne wpisy.

Gabi Madzia i Karol
Gabi Madzia i Karol - 2010-11-02 16:19
pisać pisać - z niecierpliwością czekamy na każdy wpis i na zdjęcia:-)))Gabi najbardziej podoba się zdjęcie fish spa:-)))) No równie atrakcyjne są zdjęcia z delfinarium i oceanarium:-)))))

PS. A co mamy Wam pisać - ile razy można mówić że Wam straaaaaaasznie zazdrościmy????

GMK
GMK - 2010-11-02 16:24
a nie jaszcze słoniki się dziewczynom podobają:-)))))

MGR
MGR - 2010-11-02 18:08
Ej ... blog dodany do rssów ... i z wywieszonym ozorem czekam aż się pojawi wpis :)

GHAHHH
GHAHHH - 2010-11-03 19:24
Melaka to jak Jerozolima która jest świętym miastem gdzie stykają trzy główne religie abrahamowe - judaizmu , chrześcijaństwa i islamu .

Opisujscie - jak wrócicie to będziecie mieć podstawy do napisania Nasze Refleksje z Podróży...

Pozwodzenia

mama Grazyna
mama Grazyna - 2010-11-03 22:14
kochani oczywiscie ze macie pisac jest to bardzo interesujace i ciekawe a poza tym wiemy jak wygladacie i ze nie schudliscie i czujecie sie dobrze swiat jest piekny bawcie sie i chloncie wspanialosci tego swiata calujemy

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019