Geoblog.pl    rataj    Podróże    Kuba 2013    Koniec wakacji

Koniec wakacji

Polska, Poznań
Przejechano 20500 km

Pogoda do jazdy była naprawdę paskudna. Cały czas było mokro i bardzo wietrznie, a przez ponad połowę drogi mocno zacinało padającym śniegiem. W radio zapowiadali nadchodzące w weekend wichury. Jazda samochodem w takich warunkach to nic przyjemnego. Nie było mowy i szybkiej jeździe na autostradzie. Bezpieczniej było nie przekraczać rozsądnej prędkości. W tych warunkach po około 3 godzinach samochód został zaparkowany pod domem, plecaki wypakowane i nasza wakacyjna podróż dobiegła końca.

zula - 2013-12-07 13:14
Podróż na 5 gwaizdek...
Szkoda ,że nie dostałam powiadomienia o wpisach.Może to z wersji robaczej trafiło na geoblog.pl? .
Myślę,że warto dopisać choć jeden rozdział(np.podsumowanie) wówczas na stronie głównej będzie cała podróż!.
Dziękuję raz jeszcze za godziny,które spędziłam na Kubie.
Życzę kolejnego wyjazdu i czekam na opisy,
pozdrawiam

Kasia
Kasia - 2016-01-30 22:45
Hej, świetny wpis. Sporo cennych informacji. W lipcu wybieram sie na Kube na 3 tygodnie. Czy lepiej jest zarezerwowac noclegi wczesnie, czy raczej szukac czegos na miejscu?

rataj
rataj - 2016-01-31 16:30
Kasia, tylko pierwszy nocleg załatwialiśmy z wyprzedzeniem z Polski (chyba jest wymagany przy odprawie). Resztę organizowało się na bieżąco i nigdy nie było problemu. Jak będziesz korzystać z komunikacji publicznej (Viazul) to na dworcu noclegi same będą szukać turystów. Dodatkowo jeszcze bagaże zawiozą Ci pod kwaterę. Oczywiście za każdym razem warto się targować. Zazwyczaj każdy wynajmujący ma namiary na casa particulare w innych miastach i może zrobić dla Ciebie telefoniczną rezerwację. Niestety wtedy decydujesz się na taki nocleg trochę w ciemno i nie zawsze masz pewność, że ktoś pojawi się odebrać Cię z dworca.

Dodatkowo na wizytę w Hawanie polecam skontaktować się z: https://www.facebook.com/maciej.lopez

My korzystaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019