Geoblog.pl    rataj    Podróże    Kuba 2013    Zapoznanie z Cienfuegos

Zapoznanie z Cienfuegos

Kuba
Kuba, Cienfuegos

Do Cienfuegos dotarliśmy po półtoragodzinnej jeździe. Z dworca odebrała nas właścicielka umówionej dzień wcześniej casy. Bardzo szybko byliśmy na miejscu i szybko skończyliśmy negocjacje. Ustalona cena to 35 CUC za dwa dni ze śniadaniem. Dodatkowo zamówiliśmy obiad, a konkretnie langusta oraz kurczak za 14 CUC. Zaraz jak tylko wszystko ustaliliśmy wyruszyliśmy zjeść coś i zrobić rozpoznanie terenu. Niestety troszkę zaczęło przelotnie padać i momentami chowaliśmy przed deszczem. Najpierw na Prado gdzie przy okazji zjedliśmy po pizzy. Kiedy deszcz ustał udaliśmy się dalej przez Boulevard w kierunku dzielnicy Reparto Pueblo Nuevo. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze biuro podróży gdzie dowiedzieliśmy się co i jak można zwiedzić w okolicy. Kiedy dotarliśmy do głównego placu miasta Parque Jose Marti kolejny raz się rozpadało. Tym razem przed deszczem ukrywaliśmy się w sklepach z pamiątkami oraz w teatrze Teatro Tomás Terry, który zwiedziliśmy za 2 CUC od osoby. Po chwili przestało kropić i kontynuowaliśmy nasz spacer. Odwiedziliśmy wybrzeże i krótkie betonowe molo Muelle Real, tuż obok oglądaliśmy Parque Aduana oraz ciekawy budynek Inmigración y Extranjeria, a następnie wróciliśmy do naszej casa.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019