Geoblog.pl    rataj    Podróże    USA 2011 - New York, Boston i parki narodowe    Zwiedzamy górny Manhattan

Zwiedzamy górny Manhattan

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Nowy Jork - Manhattan

Zwiedzanie Nowego Jorku zaczęliśmy od wyprawy na 86 piętro Empire State Building. Podziwianie miasta z takiej wysokości było bardzo interesujące i zrobiliśmy ogromne ilości zdjęć. Przy okazji przyglądając się małym samochodom czy ludziom na ulicach ustaliliśmy plan wycieczki. Zaczęliśmy od Flat Iron, by stąd udać się pod słynną halę Madison Square Garden. Następnie Broadway-em dotarliśmy na Time Square. Z uwagi na niedzielę ruch na ulicach i chodnikach był bardzo ograniczony, jednak na Times Square jak zawsze o każdej porze dnia było gęsto od ludzi. Przy Times Square odwiedziliśmy kilka sklepów oraz Hard Rock Cafe, a następnie unikając tłumów ludzi wyruszyliśmy w stronę Public Library. Stąd po krótkim odpoczynku w pobliskim parku wybraliśmy się pod Rockefeller Center, a następnie zwiedziliśmy położoną tuż obok Katedrę św. Patryka. Jako, że byliśmy bardzo blisko Central Parku nie odmówiliśmy sobie przyjemności odwiedzenia tej oazy zieleni pośród ogromnej ilości betonu i stali w postaci drapaczy chmur. Po opuszczeniu przyjemnego i przyjaznego Central Parku wybraliśmy się obejrzeć budynek Metropolitan Opera, a stąd na zakończenie dnia ponownie udaliśmy się na Times Square, by móc podziwiać jego wygląd w porze wieczorowej. Po tej atrakcji, zmęczeni wróciliśmy metrem na Greenpoint.

zula - 2011-09-19 08:02
Bardzo ładne zdjęcia !

mirka66 - 2011-09-19 09:29
Zdjecia ladne,a i miejsca niczego sobie.:)))

Zygmunty
Zygmunty - 2011-09-19 09:37
Git, że już jesteście cali i na miejscu:) Podziwiamy kondycję - bieganiem po schodach z walizkami i przejście tych wszystkich akcji lotniskowych... Widzimy, że nie leżycie odłogiem;) NY robi wrażenie! Serdecznie pozdrawiamy z Pyrlandiiii M3:) i życzymy mnóstwa wrażeń i przygód.

Mario
Mario - 2011-09-19 13:42
Fotki bardzo ladne... jak bedzicie mieli okazje to warto takze zobaczyc panorame Manhattanu z Rockefeler Bouilding

pawalik
pawalik - 2011-09-19 14:40
...a porzucać w MSG Cię nie wpuścili? :-)

Jack
Jack - 2011-09-20 11:21
Górny Manhattan powiadasz? A ja se pójdę zwiedzić Górną Wildę!!!
I kto tu jest debeściak? :-))))))))

KiM
KiM - 2011-09-20 13:54
Wiadomo, że Górna Wilda jest the best. W końcu near is Old Brewery :)

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019