Geoblog.pl    rataj    Podróże    Chorwacja + WÄ™gry 2021    Zwiedzanie Trogiru
2021

Zwiedzanie Trogiru

Chorwacja
Chorwacja, Trogir

Po około 40 minutach jazdy drogą Papieża Jana Pawła II dotarliśmy do Trogiru. Auto zostawiliśmy tuż przy dworcu autobusowym (15 kn/h) i ruszyliśmy pokrążyć po malowniczych uliczkach Trogiru. Przy okazji były jeszcze obiecane lody, a następnie zanim dotarliśmy do nadbrzeża trochę pobłądziliśmy w labiryncie krętych uliczek. W końcu udało się dotrzeć do celu gdzie mogliśmy podziwiać łodzie stojące w porcie. Niektóre z nich warte z pewnością grube miliony euro. Po tych atrakcjach wróciliśmy do samochodu i ruszyliśmy do Omiš. Po drodze zatankowaliśmy samochód, zrobiliśmy najpilniejsze zakupy i jeszcze zjedliśmy co nie co w centrum Omiš. Przy okazji wymieniliśmy euro na kuny i tutaj uwaga. Uważajcie na oferowane kursy - potrafią być zbójeckie. Kurs realny to około 7.30 kun za 1E, ale w pierwszym punkcie wymiany walut oferowali jedynie 6.07 kun za 1E. Widać próbują łapać nieświadomych turystów. Na całym świecie jest tak samo. Posileni wróciliśmy do naszego pensjonatu. O dziwo podróż powrotna odbyła się już bez stania w korkach.

zula - 2021-08-01 15:37
Trogir wspominam z sentymentem...to pierwszy wyjazd na zachód!... i tak się zaczęło.
pozdrawiam

Rataj
Rataj - 2021-08-01 16:42
Zula, Trogir jest piękny. Klimat tych małych domków, ciasnych uliczek jest niesamowity. Do tego ten przyjemny cień w ciasnych uliczkach dający trochę odpoczynku od słońca. Rewelacja!!!! Byliśmy tu już kilka lat temu, ale zawsze przyjemnie tam wrócić.

Zula - miło Cię znowu "słyszeć", naszą wierną fankę :)

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019