Geoblog.pl    rataj    Podróże    Toskania 2019    Niepozorna a piękna i urzekająca
2019

Niepozorna a piękna i urzekająca

Włochy
Włochy, Lukka

Około godziny 15:30 dotarliśmy do miejscowości Lucca. Auto zostawiliśmy tuż za murami obronnymi i ruszyliśmy na spacer po starówce. Tym razem nie mieliśmy planu zwiedzania w głowie i po prostu ruszyliśmy pospacerować po mieście. Zaczęliśmy od wizyty na Piazza Napoleone gdzie spotkaliśmy 2 Polaków mieszkających od 15 lat w Lucca. Dzięki nim dowiedzieliśmy się na co szczególnie zwrócić uwagę i tym sposobem plan zwiedzania pojawił się w naszych głowach. Kolejnym punktem był płac Piazza San Michele z kościołem San Michele in Foro. Klucząc dalej wąskimi uliczkami miasta dotarliśmy na Piazza San Martino z Katedrą San Martino. Kolejnym punktem była wysoka wieża Torre Guingi górująca nad miastem z rosnącymi na jej szczycie drzewami. Stąd było już bardzo blisko do Piazza dell Amfiteatro pełnego ogródków kawiarniach lub restauracyjnych. Na koniec wizyty w tym mieście zostawiliśmy sobie krótki spacer po Murach Obronnych. Podobno najlepiej obejść nimi dookoła całą starówkę, ale to łącznie 4.5 km, a my nie mieliśmy na tyle czasu i ograniczyliśmy się do znacznie krótszego spaceru. Po tym wszystkim wsiedliśmy do samochodu by wrócić do San Baronto.

zula - 2019-06-09 12:56
Ładna Wasza trasa...a Lucca wspominam z wielkim sentymentem. Bardzo mi się tam podobało.
Pozdrawiam

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019