Geoblog.pl    rataj    Podróże    RPA + Suazi 2015    Rekonesans

Rekonesans

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Cape Town
Przejechano 12096 km

Mimo wielkiego zmęczenia po krótkim odświeżeniu się wyruszyliśmy zrobić krótki rekonesans na mieście. Zaczęliśmy od wymiany dolarów w polecanym przez właściciela hotelu punkcie. Wyposażeni w lokalną walutę ruszyliśmy na spacer wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Po drodze mijaliśmy kilka ciekawych instalacji artystycznych. Spacerując dotarliśmy do Victoria & Alfred Waterfront. To wyremontowane nadbrzeżne portowe służy obecnie jako miejsce rozrywki dla całej rzeszy turystów i nie tylko, a znajdziemy tam niezliczone ilości restauracji, kawiarni, klubów czy galerii handlowych. Na spacerowaniu po Cape Town upłynęło nam ponad 2 godziny, a wracając do hotelu mijaliśmy jeszcze stadion piłkarski zbudowany na Mistrzostwa Świata w 2010 roku. Na koniec dnia wybraliśmy się na poszukiwanie jakiegoś marketu spożywczego gdzie byśmy mogli się zaopatrzyć w niezbędne na kolejne dni artykuły. Nie była to łatwa sprawa gdyż większość sklepów jest tu otwarta do 16 czy 17, a na zegarku zbliżała się 21. Na szczęście udało się namierzyć galerię Canal Walk czynną do 22. By do niej dotrzeć musieliśmy pokonać ponad 10 km, ale nie mieliśmy wyboru. Zaopatrzeni i najedzeni wróciliśmy do hotelu.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019