Geoblog.pl    rataj    Podróże    Malbork 2012    Kanał Elbląski

Kanał Elbląski

Polska, Kanał Elbląski

Pierwszy dzień pobytu na Pomorzu rozpoczęliśmy od poszukiwania noclegu, który udało się nam znaleźć nawet szybko. Tym razem nazwa to "Pokoje gościnne U ASI". Nocleg był trochę dalej od centrum Malborka, ale dzięki temu taniej (30 zł od osoby) i zdecydowanie przyjaźniejsza obsługa. To miejsce zdecydowanie polecamy. Kiedy już ogarnęliśmy sprawy organizacyjne to przyszedł czas na zwiedzanie. Na początek pojechaliśmy w kierunku miejscowości Buczyniec skąd wyruszaliśmy na rejs Kanałem Elbląskim. Bilety najlepiej kupić wcześniej przez internet by nie zostać potem na lodzie, a raczej na brzegu kanału. My tak zrobiliśmy, a za jeden bilet dla osoby dorosłej zapłaciliśmy 65 zł. Po dojechaniu na miejsce samochód zostawiliśmy na parkingu tuż obok przystani i punktualnie o 11 byliśmy już na statku by rozpocząć nasz rejs. Po drodze pokonaliśmy cztery pochylnie czyli odcinki gdzie statek zamiast płynąć w wodzie jechał po szynach na specjalnie przygotowanej do tego platformie. Dzięki pochylniom byliśmy w stanie pokonać różnicę poziomów wody, łącznej w pochylnie to było ponad 80 metrów. Najdłuższa z nich miała 600 metrów. Pogoda była doskonała i czas mijał bardzo przyjemnie. Nie wiadomo kiedy minęły nam ponad 2.5 godziny i dotarliśmy do celu czyli do przystani przy pochylni Jelenie. Tam czekał na nas autobus, który odwiózł nas na przystań Buczyniec skąd mogliśmy ruszyć w dalszą podróż.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019