Geoblog.pl    rataj    Podróże    Saksonia 2014    August II Mocny to był gość

August II Mocny to był gość

Niemcy
Niemcy, Drezno

Po pokonaniu kilkunastu kilometrów dotarliśmy do Drezna. Dużo naczytaliśmy się o ogromnych korkach w centrum Drezna, a tu w kilkanaście minut, bez najmniejszych problemów udało nam się dojechać do ścisłego centrum. Samochód zostawiliśmy na parkingu przy Altmarkt (godzina kosztuje 1E, za trzecią i każdą kolejną – 1,5E).Stąd mieliśmy bardzo blisko do najciekawszych zabytków Drezna. Nawet nie padało i powoli ruszyliśmy zwiedzać. Długo nie nacieszyliśmy się bezdeszczową pogodą gdyż po kilku minutach ponownie z nieba zaczęły na nas spadać krople deszczu. Na szczęście długo nie musieliśmy się chować pod jednym z okapów Zamku Drezdeńskiego i ruszyliśmy podziwiać Drezno. Zaczęliśmy od imponującego Zwinger. Ten rokokowy kompleks budynków zrobił na nas ogromne wrażenie. Obeszliśmy go dookoła poruszając się drogą wiodącą przez udostępnione zwiedzającym tarasy oraz odwiedziliśmy piękny i zadbany plac znajdujący się między zabudowaniami. Z tarasów mieliśmy doskonały widok na Residenzschloss czyli Zamek Drezdeński lub inaczej Rezydencję Wettynów. Opuszczając Zwingen i kierując się w kierunku Łaby znaleźliśmy się na placu teatralnym gdzie cieszyliśmy oko widokiem na wspaniały budynek Semperoper (Opera Sempera). Tuż obok po drugiej stronie placu dumnie pięła się w górę Hofkirche (Katedra św. Trójcy). Spacerując po Dreźnie odwiedziliśmy Most Augusta oraz pięknie położone nad Łabą Tarasy Brühla. Prosto z tarasów posileni solidną porcją Bradwurst odwiedziliśmy Frauenkirche (Kościół Marii Panny) oraz przyjrzeliśmy się pięknej mozaice Fürstenzug. Trzeba przyznać, że August II Mocny nieźle się postarał i pozostawił po sobie w Dreźnie bardzo interesującą spuściznę. Centrum Drezna bardzo nam się podobało niestety czas szybko płynął więc spacerując uliczkami okalającymi Zamek Drezdeński wróciliśmy do samochodu by wyruszyć w kierunku kolejnych atrakcji. Tym razem korki na mieście bardziej dały się nam we znaki, ale za to mieliśmy okazję przyjrzeć się po drodze okazałemu budynkowi byłej fabryki tytoniu czyli Yenidze.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019