Geoblog.pl    rataj    Podróże    USA 2012 - Floryda    Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Stuart

Dziś w Stanach Zjednoczonych było Święto Dziękczynienia. Wszyscy bez wyjątku objadali się indykami. My nie mogliśmy być gorsi więc na śniadanie były parówki z indyka. Jest jednak małe ryzyko, że nas amerykanie oszukali i parówki zamiast mięsa mają samą celulozę. Poza świętowaniem w takiej postaci dzień upłynął nam spokojnie bez opuszczania Stuart. Słońce świeciło i grzało bardzo mocno a do tego był dosyć mocny wiatr. Postanowiliśmy ten dzień spędzić na leniucha i wybraliśmy się na plażę. Niestety wiatr nad samym Atlantykiem okazał się na tyle mocny, że nie odważyliśmy się z nim zmagać na piasku. Wróciliśmy do domu i kąpieli słonecznych zażywaliśmy na trawniku pod domem. Poza tym dzień upłynął nam na planowaniu kolejnych dni oraz na uzupełnianiu bloga. Jeśli już o blogu mowa to albo nikt tego nie czyta, albo macie uśpioną czujność. By sprawdzić Was celowo dodaliśmy w opisie wyjazdu do Everglades nieprawdziwą informację o tym, że oprócz aligatorów czy żółwi oglądaliśmy również pingwiny. Jest to oczywiście nieprawdą, bo kto widział pingwiny na karaibskich wyspach. W każdym razie fakt jest taki, że nikt tego nie wyłapał. W następnych wpisach może też coś w tym stylu oddamy więc bądźcie czujni.

zula - 2012-11-23 08:24
Tradycją jest ,że w ten dzień w amerykańskich restauracjach także są serwowane pieczone indyki !!!( w promocyjnych cenach ). Restauracje czynne są krócej - do godziny 4 pm aby potem cała obsługa udała się do domów na rodzinne świętowanie . W miastach jest wyjątkowo pusto , wszystko jest pozamykane poza stacją paliw .
...pingwiny...w Ameryce wszystko jest możliwe :), , pozdrawiam

ciotka Terka
ciotka Terka - 2012-11-23 12:10
... a ja myslalam, ze przywiezliscie je ze soba!

Ma i Ta i Ad
Ma i Ta i Ad - 2012-11-23 12:43
Czy można zobaczyć Pingwina na Karaibach ? - Odpowiedź jest bardzo prosta i wręcz oczywista !
Wystarczy tylko otworzyć właściwą lodówkę - i co w niej ujrzycie ? Oczywiście ; Zmarzniętą i trzęsącą się Papugę , która jak ją zobaczycie ( mając nieco zdziwione miny ) , zapyta Was : No co nigdy nie widzieliście Pingwina ? A to zapewne przydarzyło się Wam po powrocie z Drink - Baru ! ! ! Nieprawdaż ! ! !
Pozdrower Babcia i reszta !

Ma i Ta
Ma i Ta - 2012-11-24 08:03
... a teraz co nieco o Pingwinach ...

karol
karol - 2012-11-24 08:47
A czy w Poznaniu można zobaczyć słonie?? Niby nie powinno ich być a jednak... Tak samo jest z Pingwinami na Karaibach więc się nie dziwcie że nikt niezareagował:-))))

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019