Geoblog.pl    rataj    Podróże    USA 2012 - Floryda    Plażowanie

Plażowanie

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Stuart

Dziś od rana pogoda nie pozostawiła nam wyboru. Upał znowu lał się z nieba więc plaża była nieunikniona. Po spokojnym śniadaniu, rozplanowaniu kolejnych dni pojechaliśmy na główną plaże w Stuart. Fale były naprawdę konkretne, aż strach było wchodzić do wody. Na plaży nie wszyscy mieli ochotę na leżenie plackiem więc odbyły się zajęcia w podgrupach. Część zajęła się plażowaniem, a reszta bieganiem wzdłuż Atlantyku. Popołudniu był czas na zwiedzenie osiedla, na którym mieszkamy. Wsiedliśmy na rowery i kilka razy pokonaliśmy dystans od wjazdu do samego końca osiedla. Jak powiedziała jedna kobieta: doskonale widać, że jesteśmy tu tylko gośćmi, a wszystko dlatego, że jesteśmy za młodzi na mieszkańców. Taki jest urok tego osiedla. Zresztą to jest dosyć typowe na Florydzie. Kupuje tu domy i przenosi się wiele osób będących na emeryturze, by w tym przyjemnym ciepłym klimacie kosztować życia bez pracy. Doskonale to rozumiemy, bo sami byśmy się przenieśli. Niekoniecznie czekając do emerytury. Tak swoją drogą to nieźle mają emeryci w Stanach, że mogą sobie pozwolić na dom/mieszkanie na Florydzie. Nie jesteśmy zaskoczeni, że w ponad połowie samochodów za kierownicą widzimy osoby starsze. Wracając do naszej rowerowej wycieczki to znowu mieliśmy szczęście do ciekawostek przyrodniczych. Możecie sprawdzić na zdjęciach co tym razem na nas trafiło.

Leszek
Leszek - 2012-11-18 22:36
Pozdrowienia z mroźnych Szczytnik. U nas rónież upał ale przed kominkiem :)
Bawcie się dobrze i korzystajcie z uroków pięknej Florydy.!
Pamiętajcie o pamiątce z podróży :::::)))))))

Leszek
Leszek - 2012-11-18 22:41
Aleja drzew ze zdjęcia jest przepiękna, przypomina mi się film Północ - Południe.

zwiedził 11.5% świata (23 państwa)

24.07.2021 - 06.08.2021

04.06.2019 - 14.06.2019